ריהוט עתיק

ריהוט עתיק –  מה הם המאפיינים והתכונות של הריהוט העתיק ריהוט עתיק

ריהוט עתיק הוא ריהוט המגיע אלינו מתקופות היסטוריות קדומות והוא בעל מאפיינים עיצוביים בולטים. גם בריהוט העתיק יש מספר סגנונות ועיצובים, אך אפשר לראות תכונות משותפות וקווי אופי דומים בין הסגנונות השונים. המכנה המשותף לכל הסגנונות הוא מוטיבים אריסטוקרטים, ריהוט יוקרתי ומכובד המעניק אווירה ביתית חמה והדר. אנשים רבים מרהטים את הבית שלהם בסגנון עתיק מתוך רצון להתרפק על הנוסטלגיה ועל התרבות שנעלמה.

ריהוט עתיק – על האופי ועל התכונות

ריהוט עתיק משרה אווירה של חמימות ורומנטיקה. כיום אפשר לראות גם בתים שנבנו בסגנון מודרני אך רוהטו בסגנון עתיק. הריהוט העתיק מעניק אווירה קצת שונה והרבה יותר חמימה גם לבתים שנבנו בקווים נקיים ובעיצובים מינימליסטיים.

בריהוט העתיק יש עוצמה רבה. הריהוט שואב את דמותו וצורתו מתקופות היסטוריות ומארצות שהיו בעלות סגנון בולט וייחודי. בעולמו של הריהוט העתיק קיימים מספר סגנונות כמו ריהוט בסגנון ויקטרואיני, סגנון אליזבתני, סגנון גותי ועוד.

 רהיטים עתיקים בסגנון גותי הם רהיטים בעלי אופי ותכונות מיוחדות. התכונה הבולטת במיוחד היא הפשטות מצד אחד וריבוי הגילופים מהצד השני. לעתים בריהוט בסגנון הגותי יהיו הרבה חריטות של פרחים, חיות וסמלים שאפיינו את התקופה או קשתות מעוגלות המזכירות את הריהוט והסגנון העיצובי של הכנסיות. בשנים מאוחרות יותר החלו להשתמש במתכת כדי לחבר את לוחות העץ וכדי להעניק להם סגנון ומראה יפה ציפו את החיבורים מהמתכת בבדים ובעורות.

רהיטים עתיקים מתקופת הרנסנס הושפעו מהתקופה שבה בלטה פריחה בהשכלה ובאומנות. יצרני הרהיטים בתקופת הרנסנס השתמשו בחומרים יקרים ונדירים כמו שנהב או חומרי גלם אחרים שפותחו ועובדו בהתאם לטכנולוגיה ולאמצעי הייצור שהיו בתקופה זו. כדי לתת ביטוי לפן האומנותי שרווח באותה התקופה שילבו יצרני הרהיטים שילובים שונים של רהיטים והתוצאות שהתקבלו היו אכן מרשימות גם מבחינה אומנותית.

ריהוט בסגנון עתיק משפיע על אופי הבית. לא חייבים לרהט את כל הבית או את כל הסלון בסגנון עתיק, זוהי יכולה להיות הוצאה כספית גדולה. מספיק לבחור רהיט מרכזי אחד כמו מזנון, ספה או שולחן בסגנון עתיק, להתאים לו רהיטים אחרים, אך לא מינימליסטים וקרים, כדי להעניק לכל חלל אווירה חמימה ומיוחדת.

ריהוט עתיק – איך לבחור נכון?

רהיטים עתיקים הם בדרך כלל רהיטים גדולים וכבדים. את גודל הרהיטים יש להתאים לגודל החלל. אם אין לכם חלל גדול, אל תמלאו אותו בהרבה רהיטים עתיקים. בחרו פריט אחד או שניים ושלבו אותם בין רהיטים קטנים יותר. ואגב, אם תחפשו היטב, תוכלו למצוא גם פריטים מעניינים של ריהוט עתיק בגדלים קטנים יותר.

רהיטים עתיקים הם בדרך כלל רהיטים בצבעים כהים. הצבעים הכהים מקטינים את החלל. אם אתם לא אוהבים ריהוט כהה או שאין לכם מספיק מקום תוכלו לחפש ריהוט עתיק שחודש ונצבע לצבעים בהירים, אך עדיין שומר על המוטיבים המאפיינים את הריהוט העתיק.

ככל שהרהיט עתיק יותר ויש מאחוריו סיפור מעניין, כך המחיר שלו יהיה גבוה יותר. לפני שאתם קונים ריהוט עתיק, כדאי לערוך סקר שווקים ולהשוות מחירים. אם מציעים לכם פרטי ריהוט במחירים גבוהים במיוחד, נסו לברר מהו הסיפור העומד מאחורי הרהיט המייקר את מחירו.

השוק מלא ברהיטים עתיקים מזויפים, זיוף שעין לא מקצועית לא תבחין בו. לכן חשוב לקנות רהיטים עתיקים במקום אמין, כדאי לבקש המלצות ומידע מאנשים המומחים בתחום ואפשר גם להיעזר ברשת האינטרנט. אם תמצאו חוות דעת שלילית על החנות, אפילו אחת, אל תקנו בה.


Fix-Home - מאמרים לבית ולגינה
שיווק ופרסום - אתרים למכירה