קביעת מחיר לנכס נדלן שלב חשוב למכירה מוצלחת

יש המון נכסים שמנסים למכור בכל רגע של היום בישראל, ומכיוון שתחום הנדלן הפך להיות מאוד רווחי ומאוד אטרקטיבי לאנשים שמאסו בסיכוני הבורסה המדשדשת או הריבית הנמוכה מדי שמעניקים הבנקים למשקיעים, ברור גם למה הנדלן הפך להיות הענף הצומח במהירות רבה כל כך. קורסים לעוסקים בנדלן על כל הסתעפויות המקצוע שלהם נפתחים חדשים לבקרים, ומה שאינו נלמד בקורס נלמד דרך הרגליים מתוך ניסיון רב שנצבר אצל אנשים אלה. היום ידוע כי מחירי הנדלן אינם יכולים להיות צפויים משום שלכל אחד יש תחזית שונה ולכן שאלת התמחור הפכה להיות כל כך קריטית.

מחירי נדלן ונתונים

עד לא מזמן היו עוקבים אחר מחירי הנדלן לפי מחשבונים ונתונים רשמיים שמפורסמות על ידי הרשויות, כמו סקר מחירי הדיור שמלמד שהמחירים גם יורדים וגם עולים, תלוי היכן בודקים ומתי. כלומר, מחירי נדלן הרבה יותר מורכבים לחישוב והמרכיבים של תמחור נכס נדלן חייבים להיות כאלה שמחשבים גם את הביקוש וההיצע של אוצו אזור, לדוגמה, ואת מה שקורה בו נכון לעכשיו אם המחירים גבוהים אתם יכולים לנסות להעלות מחירים בעצמכם ולראות מה תהיה תגובת הקונים האפשריים, אבל גם לבדוק כיצד משפיעים המחירים שלכם על התגובה של בעלי נכסים לידכם. אם הם מעלים מחירים גם כן, הרי שאזור מבוקש עם נדלן בסביבת חיפה לדוגמה יעלה מחירין בצורה אחידה כדי ליהנות מהביקוש של הלקוחות שלכם. כלומר, כל מה שתבחרו לעשות ישפיע על האחרים והם בתורם ישפיעו על הביקוש לנכס שלכם במחיר שביקשתם עליו.

אזורים מבוקשים תמיד יהיו כאלה

אחד החוקים הכי ידועים בנדלן הוא שאין כזה דבר ביקוש שגווע במקומות שבהם תמיד יש ביקוש יציב לנכסים אטרקטיביים. זה אומר מבחינתכם שאין טעם להיכנע להיסטריה כאשר המחירים יורדים ולכן אתם יכולים לחכות עם הצעת המחיר של הנכס שלכם עד שמחירים יחזרו להיות בשיאם. במקרים כאלה החזיקו בנכס, קבלו עליו תשואה מהשכרה בינתיים גם כדי לכסות הוצאות החזקה, וחכו עד שתוכלו למכור שוב בשיא הביקוש לנכסים באזור המבוקש שלכם. ידוע למשל כי נדלן בסביבת חיפה יהיה תמיד מבוקש בגלל הפוטנציאל הגדול שלו לכל דבר, ולכן  התמחור שלו לא אמור להשתנות בצורה קיצונית.

תמחור נכסים מניבים תשואה

נכסים שמניבים תשואה בצורה רציפה ועקבית גם מהשכרה הם נכסים שהתמחור שלכם חייב להיות גבוה, משום שכאשר אתם מוכרים אותם אתם מפסידים למעשה את שנות ההשכרה. קחו לדוגמה נדלן בסביבת חיפה שאפשר להשכיר למטרות נופש או עסקים או אירועים שמשלמים עליהם המון כסף לאירוע. התמחור שלכם חייב לקחת בחשבון גם את התשואה שאתם מפסידים על הנכס בגלל דברים כאלה. מצד שני, הקונה יודע בדיוק מה הוא מתכוון לעשות מהנכס וכמה הוא רוצה להרוויח עליו ולכן המחיר של נכס כזה יהיה גבוה בעיניו מסיבה מוצדקת.

שמועות בתקשורת

רוב העיתונאים שעוסקים בנדלן ניזונים למעשה מנתונים שמקבלים במשרדי תיווך או במשרדים ממשלתיים, ולאחרונה הוכח שהנתונים אינן מדויקים גם משום ששיטות המדידה אינן מוכיחות את עצמן. במקרים כאלה פשוט היצמדו למה שאתם מאמינים בו בנוגע לנכס שלכם ותמחרו אותו כפי שאתם חושבים שנכון לתמחר אותו מבלי להיכנע למניפולציות או ספקולציות בתקשורת שאינן מועילות לכם. כך תוכלו להבטיח שהמחיר של הנכס שלכם יפיק לכם רווח.


Fix-Home - מאמרים לבית ולגינה
שיווק ופרסום - אתרים למכירה