מחסני קירור

מחסני קירור – למה נועדו מחסני הקירור

מכירים את המוצרים המחייבים שמירה בתוך המקרר גם כשהם סגורים באריזה כמו למשל תרופות רבות המחייבות שמירה דקדקנית על טמפרטורה נמוכה שבה הן נשמרות, אחרת הן מאבדות מיעילותן. היכן שומרים את כל ארגזי התרופות הללו? בתוך מחסני קירור ייעודיים. אותם מחסני קירור הם חדרים שנבנו במיוחד לשם מטרה זו, של שמירה על טמפרטורה מתאימה בדיוק רב בעת אחסון מוצרים העלולים להיפגם בעת חשיפה לחום.

מחסני קירור – אז והיוםמחסני קירור

בדומה למקררים הביתיים, שעד לפני שני דורות הופעלו באמצעות בלוקים של קרח שהוכנסו אליהם, כך גם מחסני הקירור הראשונים היו, בעצם, מיכלי ענק שאליהם הוכנס קרח רב לשם שמירה על קור המוצרים. מדובר במקררים שנעשה בהם שימוש כבר בשנות הארבעים של המאה התשע עשרה בקרונות רכבת שהובילו חלב ומוצרי חלב ממקום למקום. פתרון זה הועיל לזמני הובלה קצרים בלבד, עד שהקרח נמס והקור התפוגג. ברבות השנים, עם התפתחות הטכנולוגיה, פותחו מחסני קירור משוכללים המשתמשים בחשמל או בחומרים כימיים לצורך שמירה על קור ועל איכות המוצרים הנשמרים בתוכם.

בתוך מחסני הקירור מופעלות מערכות קירור – באמצעות אמוניה או חומרים כימיים אחרים, או באמצעות מערכות מיזוג אוויר רבות עוצמה. אותן מערכות נשלטות לרוב על ידי מערכת שליטה מרכזית שבאמצעותה ניתן לקבוע מהי הטמפרטורה המדויקת שתישמר בתוך מחסני הקירור. הדיוק בטמפרטורה חשוב מאוד בייחוד כאשר מאחסני בתוך מחסני הקירור מוצרים הדורשים דיוק בטמפרטורה שבסביבה שבה הם נשמרים. אותם מוצרים – תרופות לדוגמה – עלולים להיפגם גם בחום אך גם בקור עז מדי.

מכיוון שמחסני קירור משמשים על פי רוב לאחסון כמות גדולה מאוד של מוצרים, חשוב לתת את הדעת על אפשרויות גיבוי מנוע הקירור במקרה של תקלה. תקלה שכזו עלולה לגרום, מעבר לנזק הכספי שכרוך בתיקון התקלה עצמה, גם נזק רב נוסף למוצרים הנשמרים בתוך מחסני הקירור. אותם מוצרים עלולים להתקלקל ולהיפגם. תקלה דומה עלולה להיגרם בשל הפסקת חשמל שמתרחשת בהפתעה. בשל כך, רצוי מאוד להתייעץ עם מומחים בעת התקנת מחסני הקירור, ולקבל מהם ייעוץ באיזה אופן לגבות את זרם החשמל המגיע אל מחסני הקירור.

המאה עשרים ואחת מחסני הקירור משמשים אותנו לצרכים רבים. הם מאפשרים לנו לאחסן פירות וירקות וליהנות מהם בכל השנה ולא רק בעונה, הם שומרים על הטריות של הפרחים המיועדים לייצוא, הם שומרים על משך חיים ארוך של תרופות ועוד. בכל בית חולים, מסעדה, מטבח מוסדי, רשתות של חנויות מזון ועוד יש מחסני קירור.


Fix-Home - מאמרים לבית ולגינה
שיווק ופרסום - אתרים למכירה