מדרסים

מדרסים – מפסיקים לדרוך במקום

כפות הרגליים שלנו נחשבות לכלי למקרא הגוף כולו במדע הרפלקסולוגיה. על פי העוסקים בתחום, על ידי לחיצות בכף הרגל ניתן לאתר בעיה בגוף כולו, בין אם מדובר על כבד, ריאות או כליות. מלבד הרפלקסולוגים, רופאים אורטופדיים יוכלו להסביר לכם גם כן את חשיבותה של כף הרגל עבור כל אדם באשר הוא. המפגש בין כף הרגל לאדמה עליה אתם דורכים מגלם בתוכו את רמת הזעזוע אותה חווה הגוף מהמפגש, כיצד יוכל הגוף להמשיך לעמוד ופרמטרים נוספים שקובעים את יציבות הגוף ויכולתו להמשיך וללכת. מסיבה זו, כל כאב הנגרם בכף הרגל ומקרין כלפי מעלה עלול להשפיע על יכולתנו ללכת, לעמוד ולנהל חיי שגרה נוחים. את הבעיות הללו נהוג לפתור עם מדרסים, אך כיצד עושים זאת?

מדרסים – הסוגים השונים וייצורם

מדרסי מדף

הסוג הבסיסי ביותר של מדרסים הוא מדרסי מדף. אלו מוצרים הקיימים כמעט בכל מידה ומותאמים למידת הנעליים הספציפית אליה יוצרו. הם אינם יכולים לתת מענה עבור בעיות פרטניות הקיימות אצל האדם ומעניקים פתרונות נקודתיים לאנשים הזקוקים למדרס פשוט ביותר. אנשים הסובלים מבעיות במצג כף הרגל יצטרכו ליצור מדרסים מותאמים אישית בכדי שיענו על צרכיהם האישיים.

מדרסי מחשב

אלו מדרסים המיוצרים באמצעות דריכה על משטח מיוחד המצויד בסנסורים. אלו מעבירים תמונה מדויקת למחשב המציגה את הבעיות במצג כף הרגל ומאפשרים לבנות מדרס מותאם אישית עבור המטופל.

קופסת ספוג

הספוג המצוי בקופסה מקבל את צורת הרגליים הדורכות עליו. כך ניתן לקבל תמונת תלת מימד יחסית מדויקת של הרגליים ולהכין מדרסים מותאמים במיוחד. לקופסת הספוג ישנם שלושה מצבי דריכה. המצב המלא בו המטופל עומד על הקופסה ומפעיל משקל מלא. מצב ישיבה בו המטופל יושב ומפעיל לחץ חלקי בלבד. ומצב שכיבה בו המטופל מציג את רגליו בצורה ניטרלית בלבד ללא הפעלת לחץ כלל.

E.F.S

שיטה המשתמשת ברצועות גבס המודבקות על הרגל במצב ניטרלי ללא עומס. רצועות הגבס מותאמות לרגל כך שהיא תהיה במצב האידיאלי ביותר עבורה. לאחר הבנה מהו מצב זה מיוצר המדרס המותאם לכך במיוחד, כך שבכל צעד אותו מבצע המטופל הוא ידרוך על הרגל בצורה הטובה ביותר. צורת המדרס מגדילה את נקודות המפגש בין המדרס לכף הרגל עצמה, וכך מוקטן באופן יחסי הלחץ המופעל על כל נקודה. לאחר שהרגל נמצאת במצב האידיאלי שלה היא אינה יכולה להגיע למצב של נעילת מפרקים, מה שמונע פגיעה בסחוס ושומר על הרגל לאורך שנים.

 


Fix-Home - מאמרים לבית ולגינה
שיווק ופרסום - אתרים למכירה