מדריך עיצוב גינות – חלק א

הרי מי מבנינו לא היה רוצה גינה מטופחת ירוקה ומרשימה כאשר נוכל לראות את ...

המדריך לעיצוב גינות – הדרך אל גינה מרהיבה

הרי מי מבנינו לא היה רוצה גינה מטופחת ירוקה ומרשימה כאשר נוכל לראות את ילדינו רצים ומשחקים במרחב שכזה, הצעד הראשון לקראת עיצוב גינות שכאלו אצלכם בבית מתחיל בעצם כבר עכשיו, בקריאת השורות הללו בבלוג זה, זהו סימן לכך שגינה מרהיבה מעוררת בכם עניין, ואתם מייחסים לכך חשיבות מסוימת.
אז קודם לפני שנתחיל לדבר ממש על גינות ומה לעשות, בואו נספר לכם על יתרונות נוספים אשר קיימים בגינה, מה שייתן לכם מעט מוטיבציה לדרך.

המדריך לעיצוב גינות

מאת FIX-HOME

יתרונות בגינה מרהיבה

אז ככה, מחקרים מוכיחים שגינה יפה גורמת לנו לתחושות חיוביות שונות, לרוב זו תחושה של רוגע ושחרור, לאנשים רבים קל יותר לחשוב ולהפעיל את המוח שלהם בגינה או מקום פתוח אחר, מפני שאזור זה הפונה אל המרחב הפתוח נותן להם רעיונות חדשים, וכך גינה נעימה יכולה להיות מקום בו הילדים מכינים שיעורים או האבא מכין דו"ח לעבודה, תחשבו על זה לרגע.
יתרה מזאת ידוע שגינה מפחיתה את זיהום האוויר, וריח של דשא עדיף מהריח של המכוניות הנוסעות מהכביש הסמוך.
תחשבו איזו השפעה יש בתהליך עיצוב גינות על הילדים שלכם, הרי ברור לכם שההתפחות של הילד בגינה יכולה להיות משמעותית מאוד עבורו, קחו למשל כאשר הילד עסוק במשחקים שונים בגינה, אשר בה הוא יכול לרוץ יותר בחופשיות, לצחוק ולהשתולל, וגם למצוא את הפניה שלו כשצריך.
מעשים שכאלו יכולים לעזור לילד לפתח יכולות קוגניטיביות טובות יותר וגם יכולת של התמצאות במרחב.

מאמץ בטיפוח גינה:

כמו שראיתם תהליך הקמת גינה הוא אינו תהליך פשוט אלא תהליך די מפרך, אך כדאי לעודד אתכם נספר לכם שהשלב הכי קשה הוא כמובן השלב הראשוני, ואם אתם חוששים מעט שלא יהיה לכם זמן לטיפוח גם לזה יש פתרונות מאוד פשוטים, כמו למשל ארגון של תורניות בין בני המשפחה לטיפוח הגינה, או הזמנה של גנן באופן קבוע או אולי הקמת גינה שאינה דורשת טיפוח רב(נשתמש בצמחים מסוימים שפחות דורשים השקיה/ פחות מלכלכים, דשא סינתטי וכדומה.

עד כאן חלקו הראשון של המדריך לעיצוב גינות, המשך המדריך תוכלו למצוא בפוסט הבא באתר זה


Fix-Home - מאמרים לבית ולגינה
שיווק ופרסום - אתרים למכירה