חדרי קירור

חדרי קירור בבית ובעסק

בכל בית מודרני קיים כיום מקרר השומר על מוצרי המזון בטמפרטורה נמוכה ומאפשר לשמור עליהם תקינים לאורך זמן. אם לא נעשה זאת – יתקלקלו המוצרים במהרה ולא ניתן יהיה להשתמש בהם יותר. הצער על הבזבוז המשווע יהיה גדול למדי. מה שנכון בשימוש ביתי ופרטי יהיה נכון שבעתיים ביחס למפעלים ולבתי עסק גדולים הנדרשים לקרר את המוצרים שברשותם על מנת שיישארו תקינים.

לא. אנחנו לא מדברים על מקררי הענק הקיימים בכל אחת מרשתות השיווק אלא על חדרי קירור המאפשרים לשמור מוצרים גם בטמפרטורה של עשרות מעלות מתחת לאפס. חדרים אלה נשלטים בדרך כלל על ידי מערכות שליטה מרכזיות המאפשרות לכוון מראש את הטמפרטורה הרצויה.

חדרי קירור – הבידוד הוא שקובע

 

חדרי הקירור הסטנדרטיים נדרשים לכמה מאפיינים בסיסיים שיאפשרו להשתמש בהם למטרה הרצויה. ראשית – עליהם להיות מבודדים באופן טוב מן הסביבה החיצונית שבה הם מותקנים. אחרת, לא יוכל להישמר הקור הנדרש. במקרה כזה – מנוע הקירור יפעל באופן תדיר מדי ועלול להתקלקל במהרה. אם המנוע יתקלקל – ייפגמו כל המוצרים הנשמרים בתוך חדר הקירור וייגרם נזק כספי כבד.

לא רק קירות חדר הקירור צריכים להיות מבודדים, אלא גם רצפת החדר ודלתותיו. ואם כבר מדברים על הדלתות – הרי שבדרך כלל מותקנות על דלתות אלה מערכות המאפשרות לפתוח אותן בקלות מתוך חדר הקירור והחוצה – למניעת אסון במקרה שמישהו נסגר בטעות בתוך חדר הקירור.

חדרי קירור – תכנון מראש

אז על מה צריך לחשוב לפני שמזמינים חדר קירור? כמו במקרים רבים אחרים – על הצרכים ועל האמצעים הכספיים העומדים לרשותנו. צריך לקחת בחשבון מהם המוצרים שאותם אנחנו רוצים לשמור בקירור – מה גודלם, מה הנפח שהם עתידים לתפוס בתוך החדר המתוכנן, מה הטמפרטורה הרצויה לשמירה על תקינותם. במידה ויש צורך במגוון מוצרים שלכל אחד מהם מאפייני קירור משל עצמו – ייתכן ויהיה צורך בהזמנת חדרי קירור נפרדים. אם מדובר בהזמנת חדר קירור בשלב של תכנון ראשוני של מבנה – רצוי וכדאי להביא בחשבון את ההתקנה שלו בעת הכנת תכניות החשמל והמים של המבנה.

עוד כמה דברים שחשוב לדעת

 כאשר בונים חדרי קירור חשוב להקפיד על איכות חומרי הגלם שמהם נבנים חדרי הקירור. חשוב להשתמש בפנלים איכותיים עם דפנות כפולות וחומרי בידוד משובחים.

כדי להגיע לרמת איטום גבוהה חשוב לבחור דלתות איכותיות שאפשר יהיה לסגור אותן בצורה הרמטית.

 בבניית חדרי הקירור חשוב להשקיע במערכת גיבוי לחשמל שתמנע פגיעה בסחורה ונזקים כספיים גבוהים בעת הפסקת חשמל. 

 

.

 


Fix-Home - מאמרים לבית ולגינה
שיווק ופרסום - אתרים למכירה