התקנת אינטרקום

התקנת אינטרקום – על העלות של התקנת אינטרקום התקנת אינטרקום

מערכות אינטרקום הן מערכות תקשורת פשטות, אך חיוניות ופופולריות. בשנים האחרונות התקנת אינטרקום הפך להיות אחת המערכות הנפוצות ביותר, הוא מותקן כמעט בכל מקום, בכניסה לבית דירות, בכניסה לבתי עסקים, בבתים פרטיים, במשרדים, במוסדות ציבור ועוד. באמצעות מערכת האינטרקום נוכל לזהות את כל מי שנמצא בחוץ ומבקש להיכנס פנימה ולהחליט האם נרצה להכניס אותו או לא. מערכת האינטרנט מעניקה לנו ביטחון והגנה ואמצעי יעיל לסינון אנשים לא רצויים.

התקנת אינטרקום – כל סוגי המערכות

בעבר מערכת האינטרקום הייתה מערכת פשוטה עם שפופרת טלפון ולחצן פתיחה. היום המערכות השתכללו, יש מערכת אינטרקום עם טלוויזיה, יש מערכת המחוברת לטלפון בבית, יש מערכת אלחוטית ועוד.

התקנת מערכת אינטרקום עם אפרכסת היא המערכת הבסיסית ביותר. היא כוללת פאנל חיצוני עם כפתור התקשרות ושפופרת שדרכה אפשר לשוחח עם מי שמעוניין להיכנס. זוהי מערכת שמע והיא עונה על הצורך הבסיסי ביותר, לזהות באמצעות השיחה את המבקש להיכנס ולפתוח לו את הדלת.

מערכת אינטרקום עם מסך היא מערכת משוכללת יותר. על המסך הנמצא בתוך הבית תופיע דמותו של האדם העומד בקצה השני של המערכת. במערכת זו אפשר גם לדבר וגם לראות את האדם שבחוץ.

מערכת יותר מתקדמת היא מערכת המחוברת לקו הטלפון של הבית. במקום לחבר את המערכת למתקן מיוחד עם שפופרת, מחברים אותו לקו הטלפון. ברגע שהאדם העומד בחוץ לוחץ על האינטרקום, נשמע צלצול בבית וכך נחסך הצורך לקום כל פעם ולגשת למתקן הייעודי בכל פעם שמישהו מצלצל באינטרקום. את המערכת אפשר לחבר מספר קווי טלפון בבית.

אינטרקום אלחוטי הוא המילה האחרונה בתחום מערכות האינטרקום. זהו אינטרקום המחובר לרשת האלחוטית של הבית ומייתר את הצורך בחוטים. כדי להפעיל את המכשיר יש צורך רק במקור חשמל עבור הפאנל הנמצא בחוץ. למערכת זו יש חיסרון, כאשר יש בעיות ברשת האלחוטית הביתית, המכשיר לא עובד ואם הדלת או השער רחוקים מהבית, ייתכנו שיבושים בהפעלה והקליטה שלו לא תהיה טובה.

אינטרקום קודן הוא תוספת של קודן בפאנל החיצוני של המערכת. הקוד הוא לוח מקשים המאפשר כניסה למבנה לכל מי שיודע את הקוד ומקיש אותו נכון על לוח המקשים.

כמה עולה התקנת אינטרקום

  • התקנה של אינטרקום שפופרת הכוללת פאנל חיצוני פלוס שפופרת פנימית עולה בין אלף לאלפיים וחמש מאות שקלים.
  • התקנה של אינטרקום קודן הכוללת פאנל חיצוני כולל קוד, ושפופרת פנימית עולה בין אלף וחמש מאות שקלים לאלפיים ומאתיים שקלים.
  • תוספת של קודן למערכת אינטרקום קיימת עולה בין חמש מאות שקלים לשבע מאות שקלים.
  • התקנת אינטרקום עם מצלמה כולל שפופרת פנימית ומסך פנימי עולה בין אלף ומאתיים שקל לבין אלפיים שקלים.

המחירים שהובאו כאן הם המחירים הממוצעים, לפני שבוחרים את המערכת כדאי לעשות סקר שווקים, ייתכן שתמצאו מחירים זולים יותר וייתכנו גם מחירים גבוהים יותר.

התקנת אינטרקום – כמה טיפים ועצות טובות

לפני שאתם בוחרים מערכת אינטרקום חשוב להתייעץ עם אנשי מקצוע ולהתאים אותם לצרכים ולדרישות שלכם. לפעמים מערכת בסיסית, אך עמידה תשרת אתכם היטב, לא תמיד ולא בכל מקום חייבים לבחור את המערכות היקרות יותר.

בכל בחירה של מערכת אינטרקום חשוב לבחור מערכת בעלת זיהוי אמין. אם בחרתם מערכת שמע, הקול חייב להיות בעוצמה מתאימה וברור, אם בחרתם מערכת עם מסך, התמונה צריכה להיות ברורה וקלה לזיהוי.


Fix-Home - מאמרים לבית ולגינה
שיווק ופרסום - אתרים למכירה