ברז גז

ברז גז – על סוגי הברזים ועל ההתקנה

ברז גז הוא שסתום קטן המיועד לאטום את המעבר של הגז מצנרת הגז אל תנור הבישול או אל כל מכשיר אחר הפועל באמצעות גז. בכל מכשיר הפועל על גז חשוב להקפיד אחזקת הברז במצב סגור ואטום כדי להימנע מאסונות. בכל מצב שבו הברז אינו נסגר באופן הרמטי ויש חשש לדליפת גז יש להזמין מיד טכנאי מומחה בתחום.

ברז גז – כל סוגי הברזים

ברז גז עם שסתום מיועד לפתיחה, לסגירה ולוויסות של נוזל הגז בצנרת הגז.

ברז גז עם שסתום אל חזור הוא ברז אשר מונע את זרימת הגז בכיוון ההפוך.

ברז גז עם שסתומי סגירה הוא ברז המשלב שני סוגים של שסתומים, שסתום המונע את זרימת הגז בכיוון ההפוך ושסתום השולט על הפתיחה והסגירה של זרימת הגז.

ברז גז חשמלי פועל על מתח חשמל וכאשר מתח החשמל יורד או נופל השסתום המותקן בברז נסגר באופן אוטומאטי ומפסיק את זרימת הגז. בדרך כלל ברז גז חשמלי מחובר אל גלאי גז המתריע במצב שבו מתרחשת דליפת גז.

ברז גז נייד מחובר למכשירי גז ניידים, מכשירים אשר אינם עומדים במקום קבוע והשימוש בהם אינו קבוע כמו לדוגמה גריל גז, תנורי חימום הפועלים על גז, כיריים ניידים ועוד. ברז גז המיועד למכשיר נייד בנוי משני חלקים, מגוף הברז ומהפיה. כאשר המכשיר אינו בשימוש אפשר לפרק ולהוציא את פיית הגז ואז הברז נאטם הרמטית ואינו מאפשר מעבר גז.

ברז גז – איך מתקינים ברז גז בצורה בטיחותית

את בלוני הגז המאחסנים את הגז יש להתקין מחוץ למבנה. אם חלילה יתפוצץ הבלון או תהיה בריחת גז, הגז הרעיל יתנדף באוויר והנזק והסכנה יופחתו בצורה משמעותית.

את צנרת הגז יש לבנות מצנרת חזקה ועמידה במיוחד, רצוי מצנרת העשויה מנחושת. את קוטר צינור הגז יש להתאים לנתוני החלל שבו מותקן הצינור.

חשוב להקפיד על התקנת הברז רחוק ככל האפשר מנקודות חשמל, רצוי במרחק של חצי מטר לפחות. המרחק ימנע מגע בין ניצוץ חשמלי לגז דולף, מגע העלול להביא לפיצוץ ולאסון.

את ברז הגז חובה להתקין במקום נגיש. כדי שאם תקרה דליפת גז, אפשר יהיה להגיע אל ברז הגז במהירות ובקלות.

בעת חשש לדליפת גז יש לסגור במהירות את ברז הגז ולהזמין מיד טכנאי מומחה. אל תשכחו לפתוח את כל החלונות ולאוורר את החללים שריח הגז התפשט בהם.

התקנה לא מקצועית של ברז גז היא משחק בחיי אדם, אל תחסכו כסף ואל תתחכמו, ברז גז  מתקין רק טכנאי מיומן שעבר הכשרה בתחום.


Fix-Home - מאמרים לבית ולגינה
שיווק ופרסום - אתרים למכירה